شاید تعجب کنید اینم یک مدلشه: لاغر کردن بازو!


كانديدهاي جراحي زيبايي بازو

به طور كلي افرادي كانديد مناسب براي يك جراحي زيبايي بازو هستند كه اين شرايط را داشته باشند:
بزرگسالان داراي بازوهايي با پوست بسيار سست؛

بزرگسالان داراي بازوهاي عريض و بيش از حد بزرگ؛

بزرگسالان در هر سني كه به وزن نسبتاً پايدار رسيده و فاقد اضافه وزن قابل توجه باشند؛

افراد سالم بدون هيچ گونه شرايط پزشكي خاص كه منجر به افزايش خطر جراحي شود؛

افراد غير سيگاري؛

افراد داراي انتظارات واقع‌بينانه و مثبت.

آمادگي قبل از جراحي زيبايي بازو

پزشك جراح قبل از هر پيشنهاد يا توصيه‌اي ابتدا يك شرح‌حال دقيق از وضعيت جسمي و روحي فرد با كمك پرسيدن سؤالاتي به دست مي‌آورد تا بهتر فرد را در اين زمينه راهنمايي كند. اين سؤالات شامل:
از جراحي بازوهاي خود چه هدفي داريد؟

آيا شرايط پزشكي خاص،

آلرژي يا سابقه‌ي مصرف دارو يا مواد مخدر و الكل داشته‌ايد؟

داروهاي فعلي، ويتامين‌ها، مكمل‌هاي گياهي مصرفي خود را نام ببريد؟

آيا سابقه جراحي قبلي داشته‌ايد؟

سپس با درخواست آزمايش‌هاي كنترلي وضعيت عمومي سلامت فرد را مورد ارزيابي قرار مي‌دهد و در مورد نتايج حاصل از جراحي و خطرات و عوارض بالقوه احتمالي آن با فرد صحبت مي‌كند. پيش از تن دادن به جراحي زيبايي بازو بهتر است تمام سؤالات خود را در زمينه خطرات و عوارض آن و اقدامات مراقبتي لازم پس از عمل از جراح خود بپرسيد تا با خيالي آسوده‌تر اين دوران را بگذرانيد.

ليستي از اين سؤالات شامل:
آيا پزشك جراح شما داراي گواهي جراحي پلاستيك بازو هست؟

جراح شما چند سال سابقه جراحي در اين زمينه را دارد؟

آيا بيمارستان يا مركز جراحي شما داراي تجهيزات به روز و مدرن هست؟

آيا من كانديد خوبي براي اين روش هستم؟

بهترين نتايج قابل انتظار از جراحي چيست؟

چه روش جراحي‌اي براي من توصيه مي‌شود؟

دوره بهبودي چه مدت زمان مي‌برد و چه كارهايي به بهبودي سريع‌تر كمك مي‌كند؟

خطرات و عوارض مرتبط با اين جراحي چيست؟

در صورت عدم رضايت از نتيجه جراحي چه پيشنهادي داريد؟

بعد از عمل جراحي چه داروهايي تجويز خواهد شد؟

آيا بعد از جراحي نياز به پانسمان هست؟

تا چند وقت؟

آيا نياز به كشيدن بخيه است؟

چه زماني؟

چه زماني مي‌توانم فعاليت طبيعي و ورزش را از سرگيرم؟

چه زماني براي ويزيت پيگيري مراجعه كنم؟

سپس در صورت تصميم‌گيري نهايي براي جراحي زيبايي بازو اقداماتي براي آمادگي فرد براي روز عمل انجام خواهد شد، شامل:
ارزيابي پزشكي و درخواست آزمايش‌هاي تكميلي؛مصرف، قطع يا تنظيم داروهاي فعلي؛منع استعمال سيگار از دو هفته قبل از عمل؛اجتناب از مصرف آسپرين، داروهاي ضد التهابي و مكمل‌هاي گياهي افزايش دهنده خونريزي از دو هفته قبل از عمل.از آن‌جايي كه عمل جراحي ليفت يا لاغر كردن بازو ممكن است در يك مركز جراحي معتبر و مطب به صورت سرپايي و يا در بيمارستان انجام شود، لازم است كه در روز جراحي و حداقل شب اول كسي به عنوان همراه در كنار شما باشد.


نحوه‌ي جراحي زيبايي بازو

جراحي زيبايي بازو كه حدود دو ساعت زمان مي‌برد، شامل مراحل زير است:
مرحله اول ـ بي‌هوشي: داروهاي كنترل درد و بي‌حسي يا بي‌هوشي به منظور راحتي فرد حين جراحي به صورت داخل وريدي يا استنشاقي تجويز مي‌شود. متخصص بي‌هوشي با توجه به شرايط هر فردي تصميم به انتخاب نوع بي‌هوشي مي‌گيرد؛مرحله دوم ـ برش: طول برش و نوع الگوي آن در طول عمل جراحي ليفت بازو به مقدار و محل پوست و چربي اضافي بستگي دارد كه جراح درباره‌ي نوع آن تصميم مي‌گيرد. به طور كلي برش در داخل بازو و يا در پشت بازو ايجاد مي‌شود و بسته به اولويت جراح ممكن است از زير بغل تا بالاي آرنج امتداد يابد. چربي اضافه مي‌تواند به طور مستقيم يا با استفاده از ليپوساكشن خارج شود. بسته به شرايط خاص ممكن است ميزان برش محدودتر شود؛مرحله سوم ـ بستن برش: برش‌هاي ايجاد شده با بخيه‌هاي قابل جذب و يا بخيه‌هايي كه ظرف يك تا دو هفته بعد از جراحي كشيده مي‌شوند، بسته خواهد شد.

اقدامات پس از جراحي زيبايي بازو

در طول دوره بهبودي از عمل جراحي زيبايي بازوي بايد محل جراحي را منظم پانسمان نموده و با باند يا نوار كشساني كه به منظور جلوگيري از تورم ناحيه تهيه شده است، محكم بسته شود. ممكن است لوله نازك و كوچكي به طور موقت براي تخليه خون يا مايع بيش از حد در زير پوست قرار داده شود. مي‌توان با كمك دستورالعمل‌هاي ارائه شده توسط پزشك دوران نقاهت جراحي را به سلامت سپري كرد. در اين دستورالعمل بر بالا نگه‌داشتن دست‌ها از سطح بدن به كمك يك بالش در حالت استراحت و خوابيده تأكيد مي‌شود. همچنين تا زمان بهبودي كامل نبايد اجسام سنگين توسط دست‌ها بلند يا حمل شود. در هفته ابتدايي پس از عمل امكان استفاده از مسكن‌هاي ضد درد تجويز شده براي تسكين درد وجود دارد. پس از يك هفته فرد بايد براي كشيدن بخيه‌هاي غير قابل جذب و ويزيت پيگيري به پزشك خود مراجعه كند. پس يك هفته استراحت فرد مي‌تواند به محل كار خود بازگردد. فعاليت ورزشي خود را با احتياط از يك ماه پس از جراحي با نظر پزشك خود مي‌تواند آغاز كند.نتايج ناشي از جراحي زيبايي بازو بلافاصله پس از اتمام جراحي با مقايسه عكس‌هاي قبل و بعد از عمل قابل درك و تشخيص است. هرچند تورم و كبودي و جاي برش جراحي كمي ظاهر بازو را دلخراش كرده ولي كم‌كم طي دو هفته بهبود مي‌يابد. جاي برش‌هاي جراحي كمي آزاردهنده است ولي به دليل قرار داشتن در زير بازو در حالتي كه دست‌ها در كنار بدن باشند، مخفي مي‌مانند. از اين پس افراد با اعتماد به نفس و رضايت بيشتري در جمع حاضر خواهند شد.با وجود اين‌كه نتايج قابل انتظار در بيشتر موارد مطلوب بيمار است ولي در برخي موارد نياز به جراحي ترميمي و اصلاحي ديگري نيز وجود دارد. نتايج حاصل از عمل جراحي ليفت بازو بلند مدت خواهد بود. البته به شرطي كه فرد وزن پايدار و تناسب اندام خود حفظ كند. با بالا رفتن سن طبيعي است كه كمي از استحكام بافتي خود در ناحيه بازو را از دست دهد اما در بسياري از موارد بهبودي حاصل نسبتاً دائمي است. اجراي دستورالعمل‌هاي پزشك براي كسب بيشترين مؤفقيت از عمل جراحي ضروري است.


خطرات و عوارض جراحي زيبايي بازوا

نتخاب عمل جراحي لاغر كردن بازو بسيار شخصي است و هر فردي بايد با در نظر گرفتن خطرات و عوارض احتمالي آن تصميم بگيرد. از آن‌جايي كه قبل از عمل رضايت‌نامه شخصي براي اطمينان از درك و آگاهي فرد از مشكلات احتمالي اين جراحي گرفته مي‌شود، بايد عارضه‌هاي آن را بشناسيد. خطرات عمل جراحي زيبايي بازو عبارتند از:


خطرات بي‌هوشي؛

خون‌ريزي؛

عفونت؛

تأخير بهبود زخم؛

زخم ناخوشايند؛

تجمع مايع يا خون زير پوست؛

آسيب به ساختارهاي عميق‌تر مانند اعصاب،

رگ‌هاي خوني و عضلات؛

مرگ بافت چربي زير پوست (نكروز چربي)؛

بي‌حسي و يا ساير تغييرات در احساس پوست؛

درد مداوم؛

تورم دست؛

سوزش، قرمزي و ترشحات چركي بخيه؛

احتمال نياز به عمل جراحي ترميمي.

[ بازدید : 43 ]

[ شنبه 2 دی 1396 ] 11:17 ] [ سارا کرمی ]

[ ]

خشکشویی آنلاین خشکشویی آنلاین انجام پایان نامه سئو تعمیر تلویزیون
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]